Műtét típusok
Orrmelléküreg műtét (FESS műtét)
Az orrmelléküreg műtét az orrmelléküreg krónikus gyulladásának hatékony kezelésére kínál megoldást. Főként olyan esetekben, amikor a gyógyszeres kezelés nem hozza meg a kívánt eredményt.
A FESS műtét célja helyreállítani az orrlégzést, illetve felszabadítani és kitisztítani a melléküregeket. Ezáltal nemcsak enyhítve, hanem hosszú távon is megszüntetve a kellemetlen tüneteket.
Fültőmirigy (parotis) műtét
A fültőmirigy műtét több célt is szolgálhat. Rendszeresen előforduló fültőmirigy-gyulladásoknál például segíthet meggátolni a további gyulladások kialakulását.
Hosszabb távon is megelőzve ezzel a probléma fokozódását, javítva egyúttal a komfortérzetet.
Orrkagyló kisebbítő műtét
Orrkagyló kisebbítő műtétre jellemzően akkor lehet szükség, amikor az alsó orrkagyló kóros megnagyobbodása akadályozza a szabad orrlégzést.
Különösen javasolt a műtéti beavatkozás, ha a gyógyszeres kezelés nem vezet eredményre.
Orrsövény műtét
Orrsövény műtétre akkor van szükség, amikor az egyébként a leggyakoribb felnőttkori orrlégzési akadálynak számító orrsövényferdülés panaszokat vált ki. Fontos tudni, hogy szinte nincs is olyan ember, akinek az orrsövénye teljesen középen helyezkedne el.
Pajzsmirigy műtét
A pajzsmirigy műtét célja a pajzsmirigy rendellenességeinek eredményes kezelése. Ilyen rendellenesség lehet a pajzsmirigyen megjelenő csomó vagy duzzanat.
De a pajzsmirigy jóindulatú megnagyobbodása, illetve a daganatos megbetegedés szintén indokolhatja a műtéti beavatkozást.